6. veľkonočná nedeľa


Liturgický kalendár

  • utorok 16. mája:  spomienka sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka
  • streda  17. mája:  ľubovoľná spomienka sv. Šimona Stocka, rehoľníka
  • štvrtok 18. mája:  slávnosť Nanebovstúpenia Pána

Prikázaný sviatok – Nanebovstúpenie Pána

Vo štvrtok 18. mája je prikázaný sviatok Nanebovstúpenie Pána. Zaväzuje nás účasť na celej sv. omši a vyhýbanie sa ťažkým nepotrebným prácam.
Sv. omša bude v našej kaplnke vo štvrtok ráno o 6.30 hod., a tak isto na vigíliu, t.j. v stredu večer, o 18.00 hod.

Stretnutie manželov

Všetkých manželov pozývame na stretnutie na budúci piatok 19. mája.
Po sv. omši o 18.00 hod. bude adorácia s modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu a po nej prednáška a stretnutie s Barborou Okruhľanskou z projektu DIGITÁLNI RODIČIA.
Pani Barbora sa nám prihovorí na tému: Ako vychovávať deti v digitálnej dobe (a nezblázniť sa?). Bude to prednáška plná aktuálnych informácií o digitálnom svete - o jeho príležitostiach a hrozbách pre mladého človeka aj rodiny; a obohatená bude o výchovné tipy a triky, ktoré sa dajú ihneď aplikovať do života. Je určená dospelým, ktorí sa chcú zorientovať v téme výchovy v on-line svete. Preto sa tohto stretnutia môžu zúčastniť naozaj všetci rodičia, ktorí majú záujem.
Súbežne so stretnutím manželov bude stretnutie detí v sále sv. Rodiny.

Kňazská vysviacka Petra Beňa, OCD

Brat diakon Peter Beňo nás pozýva na kňazskú vysviacku, ktorú mu udelí Mons. Marián Chovanec, banskobystrický biskup, v sobotu 10. júna 2023 o 11.00 hod na Starých Horách.
Kto z vás by mal záujem ísť, môže sa prihlásiť v sakristii – najneskôr do budúcej nedele 21. mája. Keď sa budete prihlasovať, tak uveďte, prosím, aj to, či môžete zobrať svoje auto.

Nové číslo časopisu Cesta

Na stolíku vo vestibule nájdete májové číslo charitného časopisu Cesta. Zaujímavé čítanie ponúka napr. rozhovor s profesorom Cyrilom Höschlom o depresiách, ktoré by sme nemali kamuflovať. Cena časopisu je po novom 2,- €. Na stolíku je aj niekoľko starších čísel. Zakúpením tohto časopisu podporujete katolícku charitu.

 

24. nedeľa v cezročnom období

23. nedeľa v cezročnom období

21. nedeľa v cezročnom období

20. nedeľa v cezročnom období

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...