
Liturgický kalendár
- pondelok 2. februára: Obetovanie Pána, sviatok
- utorok 3. februára: Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka
- štvrtok 5. februára: Sv. Agáty, panny a mučenice , spomienka
- piatok 6. februára: Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov, spomienka
Hromnice
V pondelok budeme sláviť sviatok Obetovania Pána (Hromnice). M ôžete si priniesť sviece, ktoré na začiatku svätej omše požehnáme. Keďže je to zároveň Deň zasväteného života, pozývame vás k modlitbám za zasvätené osoby a za nové povolania pre zasvätený život.
Svätoblažejské požehnanie
V utorok 3. februára na záver svätej omše o 6.30 hod. udelíme svätoblažejské požehnanie.
24-hodinová adorácia
Vo štvrtok 5. februára sa z laickej iniciatívy bude v našej kaplnke konať 24-hodinová adorácia ako vynáhrada za urážky spôsobené Ježišovmu Najsvätejšiemu Srdcu. Adorácia začne vo štvrtok ráno o 8.00 hod. a skončí sa v piatok tak isto ráno o 8.00 hod. Od 18.00 do 20.00 hod. zahrá pri adorácii niekoľko piesní Dominika Gurbaľová.
Zapísať na ľubovoľnú hodinu do modlitbovej služby sa môžete buď do vytlačenej tabuľky na stolíku vo vestibule alebo aj na webovej stránke nášho kláštora: lorincik.bosikarmelitani.sk cez odkaz na elektronickú tabuľku. Stačí napísať svoje meno a prvé písmeno priezviska. V prípade, že by sa vám napokon nedalo prísť, bolo by vhodné nájsť za seba náhradu. Keďže vo štvrtok ešte budeme mať na návšteve našich bohoslovcov z Krakova, adorácia za nové povolania po rannej svätej omši tentoraz nebude.
Svätá omša s deťmi na prvý piatok
Budúci piatok 6. februára je zároveň prvý piatok mesiaca. Pozývame všetky deti aj ich rodičov na svätú omšu o 18.00 hod., pri ktorej bude príhovor formou dialógovej kázne. Na záver svätej omše bude prvopiatková pobožnosť.
The Chosen stretká mladých ľudí
Mladých vo veku od 15 do 35 rokov pozývame na večerné kino v našom kláštore. Premietať budeme novú sériu populárneho seriálu The Chosen (Vyvolený) o živote Ježiša Krista a jeho učeníkov. Po zhliadnutí každej epizódy bude priestor na krátku diskusiu.
Prvé stretnutie
bude už o týždeň v piatok 6. februára po večernej svätej omši v Sále sv. Rodiny, čiže o 19.00 hod. Ďalej budú stretnutia bývať dvakrát v mesiaci. Viac informácií nájdete na plagáte na výveske.
