1. adventná nedeľa


Liturgický kalendár

  • pondelok 30. november: sv. Ondrej, apoštol, sviatok
  • štvrtok 3. december: sv. František Xaverský, kňaz, spomienka
  • nedeľa 6. december: 2. adventná nedeľa

On-line prenosy sv. omší

Z našej kaplnky naďalej vysielame on-line prenosy sv. omší na: www.youtube.comkanál: Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík. Od pondelka až do piatka budú sv. omše večer o 18.00 hod, v sobotu a v nedeľu bude sv. omša o 8.00 hod ráno.
 

On-line prenos adorácie a modlitby ruženca

Každý piatok sa môžete zapojiť do on-line adorácie od 16.45 hod. do 17.45 hod. Počas adorácie sa pomodlíme aj modlitbu ruženca o 17.30 hod. na úmysel za ukončenie pandémie a za Slovensko. Modlitba je spojená aj prísnym pôstom v piatok za odvrátenie pandémie, ktorý trvá až do 18. decembra 2020.

Adventný čas

Povzbudzujeme vás k spoločnej modlitbe rodín pri adventnom venci. Skúsme sa, aj napriek obmedzeniam v tichu a pokoji pripravovať na slávenie Vianoc.
Ponúkame nové číslo časopisu Nové mesto. Nájdete v ňom zaujímavé články, názory odborníkov o tom, akým spôsobom vychovávať autistov, alebo ako viesť dialóg a či sa dá hovoriť účinne s niekým, kto má opačný názor ako ja, zosumarizovanie novej encykliky o bratstve pápeža Františka a aj o tom, že revíziu prekladu urobila moslimská Univerzita al-Alhar a iné články. Cena je 1 euro.
Časopis Milujte sa! s ústrednou témou o utrpení.

Vzadu medzi knihami je aj stolný kalendár na rok 2021, ktorý vydali sestry Faustínky. Cena je 2,90.

25. nedeľa v cezročnom období

Apoštolská návšteva Svätého Otca Františka v Košiciach

24. nedeľa v cezročnom období

23. nedeľa v cezročnom období