2. adventná nedeľa


Liturgický kalendár

  • pondelok 7. december: sv. Ambróz, biskup a učiteľ Cirkvi, spomienka
  • utorok 8. december: Nepoškvrnené počatie Panny Márie, slávnosť
  • nedeľa 13. december: 3. adventná nedeľa (Nedeľa Gaudete)

On-line prenosy sv. omší

Z našej kaplnky naďalej vysielame on-line prenosy sv. omší na: www.youtube.comkanál: Kláštor bosých karmelitánov Lorinčík. Od pondelka až do piatka budú sv. omše večer o 18.00 hod, v sobotu a v nedeľu bude sv. omša o 8.00 hod ráno.

On-line prenos adorácie a modlitby ruženca

Každý piatok od 16.45 hod. do 17.45 hod. sa môžete zapojiť do adorácie osobne alebo prostredníctvom on-line vysielania. Počas adorácie sa o 17.30 hod pomodlíme aj modlitbu ruženca na úmysel ukončenia pandémie a za Slovensko. Modlitba je spojená aj s prísnym pôstom v piatok za odvrátenie pandémie, ktorý trvá až do 18. decembra 2020.
Dávame vám do pozornosti vianočné číslo charitného časopisu Cesta. Ústrednou témou je čnosť lásky. Nájdete v ňom článok psychiatra a gréckokatolíckeho kňaza Maxa Kašparů, ktorý píše chorobách súčasnej rodiny; svedectvo rehoľnej sestry, zakladateľky komunity Cenacolo, ktorú volajú mama Elvíra, o tom, akú úlohu zohráva v živote objatie a mnohé iné zaujímavé články. Cena je 1,40 €.
Taktiež je tam ešte nové číslo časopisu Nové mesto, Milujte sa! a posledné kusy stolného kalendára na rok 2021, ktorý vydali sestry Faustínky. Cena je 2,90.

Adventný čas

Každý z nás chce Vianoce. Advent je o umení čakať na Dar. Preto starostlivo zvažujme každý deň Adventu a zostaňme bdelí, aby nám nič neuniklo.

25. nedeľa v cezročnom období

Apoštolská návšteva Svätého Otca Františka v Košiciach

24. nedeľa v cezročnom období

23. nedeľa v cezročnom období